Повернутися до звичайного режиму

Тиждень географії

З 03.12. по 07. 12. у ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Гусятин проходить Тиждень географії, організований вчителем географії Ковальчуком М. А. (Михайло Ковальчук) та студентом-практикантом 4-го курсу Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Козиром Юрієм (Yuri Kozyr).
У вівторок Козир Юрій провів урок-подорож «Загальні риси клімату Південної Америки. Кліматичні пояси і типи клімату» (7-мі кл.), під час якого учні дізналися, чому Південна Америка найвологіший материк на Землі, а пустеля Атакама найсухіше місце світу; у скількох кліматичних поясах розміщений материк, та які причини на це впливають. А ще учні дізналися про температурні рекорди та цікаві факти.
У вівторок відбулась «Мандрівка в країну Кросвордію» (розгадування географічних кросвордів і загадок під час перерв). На демонстраційних дошках у фойє школи вивішано кросворди, ребуси та загадки на географічну тематику.

Під час тижня географії вже було проведено наступні заходи:

ü у 8-А класі конкурс знавців географії України «Я знаю свою батьківщину – Україну». Учні відповідали майже на тридцять запитань про географічне положення, рельєф, корисні копалини, державний кордон, тектонічну будову та кліматичні особливості України. Переможцями конкурсу стали, набравши найбільшу кількість балів: перше місце (23 бали) – Мостова Софія-Ангеліна, друге місце (21 бал) – Канакотін Пантелеймон, третє місце (18 балів) – Косовнік Андріана;

ü в 10 класі було проведено урок-конференцію «Інтеграція України в Європейський Союз і НАТО: реалії та перспективи» Учні виступили з доповідями на теми: «Становлення та сьогодення Європейського Союзу»; «НАТО – військо-політичний блок колективної оборони європейських країн»; «Перспективи євроінтеграції України».

Під час доповідей було наголошено увагу на те, що в Європейський Союз входить 28 країн Європи з населення 507 млн. чол. і самим більшим ВВП світу (17,5 трлн. доларів).

В листопаді 2013 р. на саміті ЄС у Вільнюсі очікувалось підписання угоди про асоціацію України в ЄС. Та, тодішній уряд різко змінив курс і це спричинило масові протести студентів та молоді, які переросли у Євромайдан. Вже після Революції Гідності 21 листопада 2013 р. та 21 березня 2014 р. було підписано політичну та економічну частини про асоціацію України з Європейським Союзом, а 11 червня 2017 р. ми отримали право на безвізові поїздки у всі країни ЄС.

Отже, підсумовуючи учні зробили висновок, що наше майбутнє в Європейському Союзі. Тільки ми на першому етапі членства, а потрібно пройти ще чотири етапи та багато зробити для демократизації і економічного зростання нашої країни.

Щодо членства в НАТО, то Конституція України не суперечить цьому. Наводились, на прикладі прибалтійських країн (Латвії, Литви, Естонії), переваги колективної безпеки країн-членів НАТО у Європі. Як би була Україна в НАТО, не було б військової агресії на Сході України – такі були думки учнів щодо вступу України в НАТО; /Files/images/DSC_0035.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 207