• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Всесвітній день захисту лабораторних тварин

Всесвітній день захисту лабораторних тварин

2018-04-24

/Files/images/тварини.JPG

24 квітня в календарі екологічних дат відзначений як Всесвітній день захисту лабораторних тварин. День був заснований Міжнародною Асоціацією проти болісних експериментів на тваринах в 1979 році і підтриманий ООН.

Спочатку він «відзначався» зоозахисними організаціями в ряді країн, а сьогодні вже по всьому світу активно розвивається рух проти вівісекції (експериментів і дослідів над лабораторними тваринами), яке підтримують активісти різних громадських та зоозахисних організацій.

Поняття «лабораторна тварина» склалося в кінці 19 століття у зв'язку з бурхливим розвитком експериментальної біології і медицини, а з другої половини 20 століття метод наукового експериментування на тварин оформився як самостійний напрям. Сьогодні лабораторні тварини використовуються для моделювання патологічних процесів і випробування ліків, косметичних засобів, сигарет, харчових добавок, речовин побутової хімії... Основними замовниками досліджень виступають великі фармацевтичні і косметичні корпорації.

Серед найбільш часто використовуваних у дослідах тварин – миші, кролики, мавпи і собаки. Щороку сотні представників цих видів гинуть в лабораторіях. Крім того, тварин використовують при навчанні майбутніх медичних працівників і ветеринарних лікарів.

Вже в середині минулого століття в багатьох країнах розгорнувся потужний громадський рух під гаслом «Краса без жорстокості», в результаті чого значна кількість косметичних підприємств перейшло на рослинну сировину (тобто без тваринних компонентів) та альтернативне тестування (без використання тварин). Сьогодні таку продукцію позначають фірмовим знаком: кролик в колі і напис – «Not tested for animals» («Не випробувано на тваринах»), або знаком «V» (веган).

В рамках цього дня сьогодні учні 7-А класу разом з класним керівником І. І. Марцінковською провели інформаційні п’ятихвилинки для школярів початкових класів та організували виставку тематичних стіннівок.

Кiлькiсть переглядiв: 18

Коментарi