Міжнародний день рідної мови

21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови, який проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року і вiдзначається щороку з лютого 2000 року для сприяння мовній і культурній різноманітності. За недовгий час свого існування це свято вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу. Заснування Дня рідної мови має велике значення, адже за оцінками фахівців, із понад 6000 мов, які нині існують у світі, значна частина перебуває під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Щороку повністю перестають вживатися близько десяти мов. Для того, щоб мова не зникла, за свідченням науковців, необхідно, щоб нею спілкувалися принаймні сто тисяч людей.

В Україні цей день відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

В рамках цього дня у ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Гусятин відбулось ряд заходів, організованих та проведених вчителями української мови та літератури.

Зокрема, вчитель Процків Світлана Іванівна спільно з десятикласниками провела інтелектуальну філологічну гру до Міжнародного дня рідної мови для учнів 6-их класів.

Шестикласники поділились на дві команди: «Берегиня» та «Дивослово», яким довелось пройти дев’ять конкурсних випробувань, щоб здобути перемогу:

1. «Привітання команд».

2. «Антоніми. Синоніми».

3. «Далі… Далі…».

4. «Хто швидше».

5. «Загадки».

6. «Поєдинок капітанів».

7. «Показуха».

8. «Бліц-опитування».

9. «До кожного серця».

За підсумками журі у складі заступника директора школи з навчально-виховної роботи Дмитрів Л. М. (Леся Дмитрів), вчителів української мови та літератури Цесак Т. М. (Таня Цесак), Джавлюк М. О. (Maria Dhavlyk) та учнів-дев'ятикласників Фуг Інни та Віталік Лисак перемогла команда «Берегиня».

Вітаємо і переможців, і учасників, адже обидві команди показали неабиякі знання української мови і були нагороджені грамотами. Молодці!

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА.

В рамках Міжнародного дня рідної мови вчитель української мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Гусятин Цесак Тетяна Миколаївна провела у 9-А класі вікторину "Найкращий знавець мови", де взяли участь дві команди «Мовознавці» та «Патріоти». Перемогу здобула команда «Мовознавці».

Недарма говориться, що без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.

Мова та її наріччя стають не просто засобом комунікації, але й відкривають для нас дуже широкі можливості. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. З метою формуванні національно свідомої, духовно багатої мовної особистості, яка володіє вміннями й навичками вільно, комунікативно доцільно користуватися засобами рідної мови — її стилями, типами, жанрами в усіх видах мовленнєвої діяльності в рамках Міжнародного дня рідної мови вчитель української мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Гусятин Маланюк Людмила Йосипівна провела брейн-ринг «Мово рідна, слово рідне…» між командами учнів 9-А та 11-го класів. За підсумками брейн-рингу перемогу здобули одинадцятикласники, адже вони зараз посилено займаються вивченням мови, готуючись до ЗНО. А кращим знавцем української мови одноголосно визнано неодноразового переможця мовних конкурсів та предметних учнівських олімпіад Мудрак Олександру, ученицю 9-А класу.

Фотогалерея

Кiлькiсть переглядiв: 248