Історія Марти. Зустріч з Олександром Степаненком, головою ГО "Гельсінська ініціатива-ХХІ”

27 січня визнано Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. У 1945 році в цей день було звільнено Аушвіц( німецький табір смерті).
У 2005 році ООН прийняла рішення про рекомендацію урядам та парламентам країн ратифікувати і прийняти цю дату, як вшанування пам’яті жертв Голокосту. Україна теж приєдналася до міжнародної спільноти, яка відзначає цей день.
Голоко́ст— це переслідування і масове знищення євреїв і циган нацистською Німеччиною.

Голокост почався в січні 1933 року, коли до влади прийшов Гітлер, і фактично, закінчився 8 травня 1945 року. У період між 1933 і 1945 роками під час Голокосту було вбито більше 11 мільйонів чоловіків, жінок і дітей. Приблизно шість мільйонів з них були євреями. За час Голокосту загинуло більше 1,1 мільйона дітей. Діти були особливою мішенню для нацистів в період Голокосту. Живими вони представляли виняткову загрозу, адже, подорослішавши, вони б створили нове покоління євреїв. Багато дітей задихнулися в скотовозах по шляху до таборів. Тих, хто вижив, негайно поміщали в газові камери. Наймасовіше вбивство при Голокості сталося у вересні 1941 року в урочищі Бабин Яр недалеко від Києва в Україні, де було вбито більше 33 000 євреїв всього за два дні. Євреїв змусили роздягтися і підійти до краю яру. Коли німецькі загони стріляли в них, вони падали вниз. Потім нацисти завалювали стіни яру, ховаючи і мертвих, і живих. Поліцаї хапали дітей і також скидали їх в яр....

Про це забувати не можна…

30 січня 2018 року у ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Гусятин відбулася зустріч старшокласників з Олександром Степаненком, головою ГО "Гельсінська ініціатива-ХХІ”, членом Правління Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ), координатором приймальні УГСПЛ у Тернополі.

Пан Олександр, продемонструвавши документальний фільм «Зламані гілки», ознайомив учнів з історією єврейської дівчинки Марти, яка разом зі своїми батьками пережила ці страшні події Голокосту, вижила і зараз проживає в Ізраїлі. Також Олександр Степаненко презентував та подарував школі книжку «Донечка, про яку ми завжди мріяли. Історія Марти» («The Daughter We Had Always Wanted: The Story of Marta» by Naomi Morgenshtern) в перекладі сина пана Олександра Антона Степаненка.

Фотогалерея

Кiлькiсть переглядiв: 234