• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Крути – символ патріотизму та жертовності української молоді

Крути – символ патріотизму та жертовності української молоді

2018-01-29

/Files/photogallery/2095/1.JPG

29 січня 2018 року в Україні на загальнодержавному рівні відзначається 100 років бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

29 січня 1918 року на залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Росіяни вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію.

Військами УНР під Крутами командував Аверкій Гончаренко. Завдяки вигідній позиції і героїзму, українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви. Потім, під тиском ворога, українські бійці організовано відступили до ешелонів і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії. Але одна студентська чота – 28 хлопців, заблукавши у темряві, повернулися до станції Крути, яка на той час уже була зайнята більшовиками. Вони потрапили в полон. Хлопців катували, а потім стратили. Згодом майже всіх героїв поховали на Аскольдовій могилі у Києві.

Сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут називають першими кіборгами.

Сьогодні у ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Гусятин з метою розширити знання учнів про трагічні події січня 1918 року під Крутами; на прикладі подвигу виховувати почуття патріотизму, поваги до історичного минулого українського народу, борців за незалежність України відбулась година пам’яті для старшокласників «Крути – символ патріотизму та жертовності української молоді», підготовлена заступником директора школи з навчально-виховної роботи вчителем історії Дмитрів Л. М., педагогом-організатором Козир С.О. спільно з сектором національно-патріотичного виховання органу учнівського самоврядування.

Зі вступним словом до присутніх звернулася Леся Миронівна, пояснивши, що змусило українських юнаків майже 100 років тому взяти до рук зброю і стати на захист своєї землі та провівши паралель із сьогоднішніми подіями на Сході України.

Підсумувала виховний захід, наголосивши на важливості пам’ятати про ці трагічні і, водночас, героїчні події директор школи Демкура О. В.

Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять загиблих за волю та незалежність України.

Фотогалерея

Кiлькiсть переглядiв: 71