Основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти є миття рук з милом. Санітарні кімнати мають бути оснащені рідким милом та паперовим рушниками або електросушарками. Багаторазові рушники використовувати заборонено.
Час початку та закінчення занять для різних класів мають бути різними. Різниця може складати 15 хвилин, але це вже зменшить ризик інфікування. Адміністрація має розробити режим роботи закладу освіти з урахуванням різного часу початку навчального процесу; початку/ закінчення уроків/занять, перерв між ними; маршрути руху (розмітка на підлозі); використання запасних виходів тощо.
Всі заняття рекомендовано проводити в одному приміщені. Після кожного уроку/заняття слід проводити провітрювання кімнати впродовж 10 хвилин. При провітрюванні потрібно забезпечити безпеку дітей.
Заняття з окремих предметів можна проводити на свіжому повітрі.
Обмежень щодо кількості учнів/вихованців в класах/групах не встановлено.
Функціонування у школах груп подовженого дня допускається за умови, що керівник закладу забезпечить дотримання під час їхньої роботи протиепідемічних вимог щодо організації освітнього процесу.
Ввести обмеження проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях (окрім заходів необхідних для забезпечення функціонування закладів освіти - проведення педагогічних рад, конкурсних комісій тощо).
Наприкінці робочого дня повинно виконуватись вологе прибирання приміщень та дезінфекція всіх поверхонь, включаючи місця для сидіння, столи, дверні ручки, перила тощо. Для прибирання рекомендується використовувати миючий засіб (поверхнево-активна речовина). Для дезінфекції контактних поверхонь слід використовувати спиртовмісні дезінфекційні засоби.
Керівник закладу організовує централізований збір та утилізацію використаних засобів індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), паперових серветок в окремі контейнери/урни (картонні або пластикові), з кришками та поліетиленовими пакетами.
Важливим елементом в організації освітнього процесу в умовах адаптивного карантину є проведення інформаційної та роз'яснювальної роботи з персоналом, здобувачами освіти та батьками щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (СОVID-19).
Кiлькiсть переглядiв: 296